תפריט נגישות

סיוע בחירום

לאורך השנים קידמה הקרן, לצד ממשלות ישראל ושותפים מהחברה האזרחית, מהלכים לטובת מענה מהיר למצב בעיתות משבר וחירום.

מיד עם פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" החלה הקרן לפעול לחיזוק החוסן החברתי, לתמיכה חברתית נרחבת ולתכנון וביצוע פעולות השיקום, שחלקן מצריכות ליווי של שנים. מגוון מאמצי החירום נגעו, בין השאר, לתמיכה במפונים, טיפוח חוסן נפשי וטיפול בטראומה, עזרה למאמצי ההסברה של ישראל בעולם, חיזוק מסגרות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות לנוער ועוד. נוסף למאמצי החירום הראשוניים, הקרן שותפה להקמת "קרן הקרנות", שתפעל בהיקף של מאות־מיליוני דולרים לקידום סיוע לשיקום ארוך טווח של העורף.

אנשים אורזים ארגזי סיוע Schusterman Family Philanthropies, ROI Community
משלחת הומניטרית לאוקראינה

לאורך מבצע "שומר החומות" סייעה הקרן ליישובי עוטף עזה בין היתר בתמיכה בהפוגות של משפחות המתגוררות באזור הלחימה. בתקופת הקורונה, נוסף על הפעילות השוטפת של הקרן, היא תרמה לפרויקטים רבים ולטיפול בהול בצרכים שעלו מהממשלה ומהשטח, בין היתר בתחומי רפואה דחופה, בריאות הנפש, תעסוקה, ילדים ונוער בסיכון, קשישים בודדים ואלימות נגד נשים. כשפרצה המלחמה בין רוסיה לאוקראינה, סייעה הקרן לממשלת ישראל ולבית החולים שיבא להקים בשטח אוקראינה בית חולים שדה שאויש בצוות רפואה ישראלי.

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלכם. הגלישה באתר וסגירת חלון זה מהווה את הסכמתכם לשימוש בעוגיות. למידע נוסף וניהול העוגיות אנא עיינו במדיניות ה-Cookies שלנו.