תפריט נגישות

מנהיגות

קהילת ROI היא רשת עולמית של מנהיגים יהודים שהקימה קרן שוסטרמן ב־2006 כדי לקדם שינוי חברתי בארץ ובעולם ולעודד עשייה של פעילים חברתיים. הקהילה מספקת פלטפורמה לשיתופי פעולה ולרישות, תומכת ביוזמות חדשניות של חברי הקהילה, מחזקת את ארגז הכלים המקצועי שלהם ונותנת השראה דרך הכשרות, תוכניות ואירועים.

הקהילה מחברת בין ההון האנושי לעשייה בתחומי הפעילות של הקרן, בדגש על חיבורים בין קהילות יהודיות ועל חיזוק הקשר שלהן עם ישראל, ומסייעת בפיתוח יכולות, שיתופי פעולה ופתרונות חדשניים לאתגרים חברתיים מורכבים.

כיום הקהילה כוללת חברות וחברים, מיותר מ־60 מדינות ברחבי העולם. לאורך השנים נעשתה הקהילה לבית המספק שייכות, מציע תמיכה ומטפח חברויות בין אנשים המשקיעים את רוב משאביהם בקידום שינוי חברתי.

קהילת רועי ROI Community
קהילת רועי ROI Community

ועידת ROI - שער הכניסה לקהילה

שער הכניסה לקהילה הוא ועידת ROI בירושלים, שהפכה לתוכנית דגל. בוועידה, המתקיימת פעם בשנתיים, מתכנסים מנהיגים יהודים מבטיחים מכל העולם, בגיל 25–40, לחמישה ימים של רישות, פיתוח כלים והשראה. הגשת מועמדות לוועידה באמצעות המלצה אישית בלבד.

הצטרפות לקהילה

לאחר הוועידה המשתתפים מצטרפים לקהילה. לחברות וחברי הקהילה ניסיון חברתי עשיר והם מגיעים מהמגזר הציבורי, החברתי או העסקי, מהתקשורת, מההיי־טק ומעולם האומנות. עם הצטרפותם לקהילה, החברים זכאים ליהנות ממגוון של הזדמנויות ייחודיות:

  • נגישות לרשת מקצועית גלובלית ולמפגשים לשם למידה משותפת ושיתופי פעולה.

  • אירועי קהילה המנגישים רישות וסיוע ומספקים הזדמנויות לעשייה משותפת.

  • פיתוח יכולות באמצעות מגוון כלים, מסדנאות דרך ליווי פרטני ועד תוכניות הכשרה.

  • מענקים קטנים ליוזמות חברתיות לטיפוח תוכניות ולפיתוח יכולות של ארגונים שמובילים חברי הקהילה.

במצבי חירום ומשבר, קהילת ROI פועלת עם חבריה כדי לייצר מענים מיידיים בשטח. כך, למשל, חברי קהילה העניקו סיוע לאוכלוסיות נזקקות בארץ ובעולם בתקופת הקורונה, אחרי אסונות טבע וכן בעקבות המלחמה באוקראינה. מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", מאות חברי קהילה ברחבי העולם משתפים פעולה זה עם זה ומקבלים מענקי חירום ליוזמות במגוון תחומים, כמענה לצרכים בשטח.

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלכם. הגלישה באתר וסגירת חלון זה מהווה את הסכמתכם לשימוש בעוגיות. למידע נוסף וניהול העוגיות אנא עיינו במדיניות ה-Cookies שלנו.