תפריט נגישות

ישראל והקהילה היהודית – אמריקאית

קרן שוסטרמן פועלת לחיזוק הקהילה היהודית והחיבור שלה לישראל. מזה למעלה משלושה עשורים היא משקיעה מאמצים כדי להציע ליהודים צעירים בקהילות חוויות משמעותיות בעולם היהודי, לסייע לאנשים ללמוד על ישראל ולהעמיק את הקשר אליה, ולבנות עתודות של מנהיגים מוכשרים ממגוון רקעים, שיוכלו להוביל את הארגונים ואת הקהילות היהודיות בעתיד.

הקשר לישראל

מאז הקמת הקרן בארה"ב, היה לישראל מקום מרכזי בפעילותה. הקרן תומכת בתוכניות לצעירים אמריקאים כדי שיכירו את ישראל, במטרה לחזק את החיבור שלהם אליה. היא משקיעה במשלחות לישראל, אשר דרכן לומדים המשתתפים על ההיסטוריה, האנשים, התרבות והחברה הישראלית המגוונת. כמו כן, הקרן משקיעה בלימודי ישראל בבתי ספר ובאוניברסיטאות בארצות הברית, עבור תלמידים וסטודנטים אמריקאים.

קרן שוסטרמן תומכת בארגונים המסייעים לסטודנטים להגן על זכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית ודמוקרטית, להפריך מידע שקרי ולקדם שיח מכבד ופרודוקטיבי. בנוסף, הקרן פועלת ליצירת קשרים חזקים בין אזרחים אמריקאים וישראלים ולשימור מערכת היחסים האסטרטגית בין ישראל לארצות הברית.

צעירים בפרויקט תגלית
צעירים בפעילות תרבות יהודית

חיים וערכים יהודיים בקהילות יהודיות בארה"ב

קרן שוסטרמן מסייעת לארגונים הפונים ליהודים צעירים החל מגיל ההתבגרות, כדי להעניק להם חוויה יהודית משמעותית. הקרן משקיעה במגוון ארגונים שמטרתם להפוך מעורבות חברתית ונתינה להיבט מרכזי בחיי הקהילה היהודית, ומציעים לצעירים הזדמנויות להשתלב בעשייה חברתית הפועלת ברוח ערכי היהדות.

הנהגה יהודית צעירה בקהילה

ארגונים יהודיים הם מרכיב חשוב בזהות של הקהילות היהודיות, והצלחתם תלויה במנהיגים מקצועיים שמעוניינים ליזום, להוביל ולפתח מרחבי עבודה.

כדי לסייע לארגונים הללו בטווח הארוך, משקיעה הקרן בבניית מאגר רחב של מנהיגים, על ידי טיפוח המקצועיות של צעירים בולטים והעצמת היכולת שלהם להניע שינוי. בכך, הקרן מסייעת לבנות עתודות של מנהיגים מיומנים, המחויבים ליצירת ארגונים יהודיים איתנים, המסוגלים להתמודד עם האתגרים העומדים בפניהם.

משלחת צעירים בישראל

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלכם. הגלישה באתר וסגירת חלון זה מהווה את הסכמתכם לשימוש בעוגיות. למידע נוסף וניהול העוגיות אנא עיינו במדיניות ה-Cookies שלנו.