תפריט נגישות

הסיפור שלנו

הסיפור שלנו

קרן שוסטרמן משקיעה בפרוייקטים ומיזמים חברתיים בישראל ובארה"ב כבר למעלה מארבעה עשורים.

 • צ׳ארלס ולין שוסטרמן Charles and Lynn Schusterman Family Philanthropies

  1987

  צ'ארלס ולין שוסטרמן גדלו שניהם בבתים שעודדו תרומה לקהילה. עוד לפני שהיו בידיהם המשאבים להפוך לפילנתרופים, הם תרמו ככל יכולתם למטרות שבהן האמינו. כבר בדייט השני שלהם, הם התנדבו יחד בארגון המגבית המאוחדת לישראל (UJA), ובעיצומה של מלחמת ששת הימים הם לקחו הלוואה מיוחדת כדי לתרום, ולו במעט, להצלחת ישראל.

  ב-1987 צ'ארלס ולין ייסדו את הקרן, שהתמקדה בחיזוק הקהילה היהודית, מדינת ישראל ועיר הולדתם טולסה שבאוקלהומה. החל מימיה הראשונים של הקרן, הם פעלו מתוך מחויבות לערכי היהדות שהיו יקרים להם ומתוך החיבור העמוק שלהם לציונות, וכן מתוך אמונה בזכותו של העם היהודי למדינה בטוחה ודמוקרטית הדואגת לאנשיה החלשים ביותר.

  בשנת 2000, לאחר פטירתו של צ'ארלס, לין מונתה ליו"ר הקרן. תחת הנהגתה הקרן קידמה פרוייקטים שטיפחו הנהגה צעירה בקהילות היהודיות ועודדו שוויון וסובלנות.

 • נציגי ארגונים מניפים דגל ישראל Lynn Schusterman Family Philanthropies

  2000

  הקרן השקיעה בהקמתם של מרכזים ללימודי ישראל ויהדות באוניברסיטאות בארצות הברית, ואף הרחיבה את התחום, על ידי הקמת The Israel Institute. בין היתר, הקרן נמנתה עם מקימי פרויקט ״תגלית״, האחראי להבאתם של מאות־אלפי צעירים יהודיים לישראל לאורך השנים; סייעה להקים את Israel on Campus Coalition, ארגון המחבר בין סטודנטים אמריקאים לישראל; והשקיעה בהרחבת ארגון ״הלל״ המחזק את החיים היהודיים בקמפוסים בארצות הברית. ב־2006 הקימה לין את קרן שוסטרמן – ישראל כזרוע הישראלית של הקרן.

  בשנים אלו הרחיבה הקרן את פעילותה גם בתחומי הרווחה, בין השאר בקידום ביטחונם של ילדים. הקרן סייעה להקמת "מכון חרוב", המספק הכשרה מקצועית לאנשי מקצוע שעובדים עם ילדים ובני משפחותיהם, לצורך מניעת הזנחה והתעללות בילדים ולטובת טיפול בהם. כמו כן, הוקמו "בתי לין", לסיוע מיידי לילדים ולנוער נפגעי התעללות מינית או פיזית.

  ב-2018 סטייסי, בתם של לין וצ'ארלס, מונתה ליו"ר הקרן, ולין הפכה ליו"ר אמריטוס.

 • לין וסטייסי שוסטרמן Stacy and Lynn Schusterman Family Philanthropies

  2018

  במהלך שנותיה כיו"ר, סטייסי הרחיבה את פעילות הקרן בישראל בתחומי רווחה, חברה משותפת ומדיניות ציבורית. היא פועלת רבות למען מערכת היחסים האסטרטגית בין ארצות הברית וישראל, תוך מאבק בתנועת ה־BDS ובדה־לגיטימציה של מדינת ישראל, בייחוד בקמפוסים אמריקאים. סטייסי אף הרחיבה את פעילות הקרן בקרב צעירים אמריקאים בקהילות היהודיות, שנועדה לחזק את הקשר שלהם לישראל ולחוויות יהודיות משמעותיות. בנוסף, הקרן פעילה בשעות חירום לאומיות, כמו בזמן מגפת הקורונה ומלחמת "חרבות ברזל", במטרה לסייע לחברה האזרחית להתמודד עם המשברים.

  בארצות־הברית, סטייסי פיתחה והעמיקה משמעותית את העשייה בקרב החברה האמריקנית, הכוללת בין היתר מאבק בגזענות, קידום צדק בתחום המשפט הפלילי, חיזוק ערכי הדמוקרטיה וזכויות הצבעה, קידום שוויון מגדרי וכלכלי, קידום זכויות נשים בתחום הפיריון, נגישות לחינוך איכותי מהגיל הרך ועד לתיכון וכן חיזוק עיר הולדתה של משפחת שוסטרמן – טולסה באוקלהומה.

 ״החיבור החזק לישראל הוא מרכיב מרכזי בזהות היהודית שלי. ישראל מייצגת עבורי את ההתחדשות ואת העתיד של העם היהודי, ואת ההגנה עליו. ישראל תורמת כל כך הרבה לעולם, והיא בעלת ברית אסטרטגית וחיונית של ארצות־הברית.״

סטייסי שוסטרמן, יו"ר הקרן

סטייסי שוסטרמן

אתר זה עושה שימוש בעוגיות (Cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלכם. הגלישה באתר וסגירת חלון זה מהווה את הסכמתכם לשימוש בעוגיות. למידע נוסף וניהול העוגיות אנא עיינו במדיניות ה-Cookies שלנו.